Jak udekorować stół na wigilię? – efektowne pomysły, które zachwycą!

Dokładnie za miesiąc Wigilia. By nie robić wszystkiego na ostatnią chwile, warto pomyśleć już teraz o tym, jak będzie wyglądać nasz wigilijny stół. Oto kilka rzeczy, których naszym zdaniem nie może zabraknąć podczas świątecznych dni.

Drewniane domki / Wooden Love

Jeśli zadajesz sobie pytanie: jak udekorować stół na wigilie? To po tym artykule, wszystko stanie się jasne.

Obowiązkowo na naszym wigilijnym stole musi znaleźć się świąteczny wianek. W tym roku stawiamy na minimalistyczne dekoracje. Wybraliśmy więc biały model marki Lollipop. Wianek wykonano na wiklinowej bazie, którą przemalowano na śnieżnobiały kolor i ozdobiono bombkami. Złote bombki wraz ze srebrnymi i białymi towarzyszami pięknie odbijają światło tworząc niezwykły klimat. W środek takiego wianka można włożyć zapachowe świece, które dodadzą ciepła. Wigilijny stół z taką dekoracją z pewnością zachwyci gości.

Świąteczny wianek / Lollipop

Tradycją już jest, że na wigilijny stół, często pod obrus kładzie się symbolicznie sianko. My jednak w tym roku robimy to w nieco niekonwencjonalny sposób. Polska marka Wzorowo w swojej ofercie posiada szklane patery, które w środku wypełnione są sianem. Świąteczny stół z takim elementem nabierze designeskiego charakteru. Misa, co ciekawsze, nie pełni tylko dekoracyjnej funkcji. Spokojnie możesz podać na niej jakiś smakowity przysmak. Gdy już znudzi Ci się wnętrze z siana, możesz je spokojnie wyjąć i pozostawić paterę bez wypełnienia, lub przystroić ją czymś nowym.

Szklana patera / wzorowo

Wigilijny stół nie może obejść się również bez obrusa serwetek. Jeśli chodzi o ten pierwszy element, nasz wybór na tegoroczne święta to marka LUMIO. Obrus, który wybraliśmy to tak naprawdę bieżnik wykonany z lnianego muśliny, dostępny w kilku kolorach.

Lniany bieżnik / LUMIO

Serwetki, które wybraliśmy również wykonane zostały z lnu. Są one nie tylko piękne, ale również bardzo funkcjonalne. Za projekt i wykonanie, odpowiedzialne jest studio PUNCA. Marka z niesłychaną precyzją dba o to, by rzeczy z ich metką służyły przez długie lata i nie traciły na swoim wyglądzie. Dzięki ponadczasowemu designowi serwetki posłużą nam na wielu eventach, nie tylko tych świątecznych.

Lniana serwetka / PUNCA

Więcej ciekawych rzeczy, które możesz wykorzystać jako dekoracja na stół wigilijny, znajdziesz w specjalnej selekcji na Pakamera.pl, wystarczy, że klikniesz tutaj.