Sukulenty – rośliny dla zapominalskich ogrodników! Jak je wyeksponować?

Sukulenty to rośliny dość łatwe w domowej uprawie i wybaczają wiele błędów. Jedyne co trzeba zrobić to zapewnić im dużo światła i wysoką temperaturę, dlatego dobrze czują się na słonecznym parapecie. Podlewamy z reguły raz/dwa razy w tygodniu. Najpopularniejsze gatunki to aloes zwyczajny, patyczak lub żywe kamienie. Ale w sukulentach chodzi również o ich wyeksponowanie. Na rynku jest wiele fajnych pomysłów na doniczki i osłonki. Sprawdźmy w czym można wybierać na Pakamera.pl.

DEKORNIA / DONICZKI

Doniczki ceramiczne

To klasyka gatunku. Ale by sukulenty nabrały charakteru i zabawnego sznytu możemy wybrać produkty od marki For Rest. Leśną porcelanę wyróżnia ręczne malowanie według autorskiego projektu. Inspiracja lasem i jego domownikami pojawia się na każdym produkcie.

Doniczka / Krykihoki

Betonowe osłonki

Beton kilka sezonów temu wdarł się na salony i do tej pory świeci tryumfy. Surowość tego typu osłonek na kwiaty w domu świetnie współgra z zielenią sukulentów uwydatniając ich rzeźbiarskie formy. Prosta forma betonowych doniczek wśród produktów marki Grow Raw przełamana jest wprowadzeniem kolorowych i złotych pasków. Takie doniczki fajnie wyglądają w zestawach po kilka sztuk. Inne, betonowe rozwiązanie proponuje Dekornia, która wyczarowała piękne, geometryczne kształty.

Betonowa osłonka / GrowRaw

Geometryczne kwietniki

HEXAL design ma dla nas z kolei przedmioty o delikatnej i niebanalnej formie, które nadają wnętrzom loftowy styl. Wszystkie produkty zostały wykonane w 100% ręcznie, według autorskiego projektu z metalowych prętów. Dzięki fajnej formie sukulenty w niej umieszczone nabierają lekkości i przestrzenności.

Akwarium na kwiaty

Sukulenty lubią szklarniane warunki i doskonale wie o tym marka Plantarium, która tworzy minimalistyczne terraria dla kwiatów. Taki produkt z roślina tworzą niecodzienną kompozycję, która stanie się ozdobą pokoju każdego wielbiciela roślin.

Doniczka-akwarium / Plantarium

Drewno i sukulent

Totalny powrót do natury proponuje nam projektant Od Dech, który tworzy osłonki i ekspozytory do roślin. Drewniane, subtelne kształty okraszone delikatnymi kolorami stają się pięknym tłem dla roślin.

Osłonka / OdDech