Polscy Projektanci pod lupą: No hejo

Każda kuchnia powinna być wzbogacona o porcelanowe, eleganckie filiżanki oraz kolorowe personalizowane kubki. W poszukiwaniu kubasów ze zwierzęcym motywem przedstawiamy markę No hejo, czyli niebanalne rysunki, które wpisują się w klimat każdej przytulnej kuchni. Ciekawi co ma do powiedzenia Kamila, autorka bajecznych ilustracji?

No hejo / pakamera.pl

Skąd pomysł na tworzenie kubków? Tworzysz je sama?
Jestem ilustratorką i tak naprawdę najbardziej kocham pracować na papierze. Kubki to alternatywny nośnik na który z pewną łatwością mogę przenieść część mojego małego świata. Dzięki temu, że tworze na kubkach inni na co dzień mogą czerpać przyjemność z moich rysunków, np. pijąc poranna kawę. Kubki No hejo powstają przy współpracy z Zosią z Lilladecor.

W Twoich pracach widać dużo zwierząt, czy będziesz urozmaicać nowymi rysunkami?
Tak, niebawem planuje wprowadzić nowe wzory. Proces twórczy zajmuje odrobinę czasu jednak wkrótce pojawi się nowa seria inspirujących rysunków. A czemu zwierzęta? Może dlatego, że są takie wdzięczne. I przede wszystkim piękne! Można się bawić formą kształtem lub kolorem.

No hejo / pakamera.pl

Na jakie okazje najwięcej sprzedajesz kubeczków? Czy są wyjątkowe okresy w roku np walentynki, kiedy nie starcza Ci czasu na zapakowanie wszystkich paczek?:)
Wydaję mi się, że najwięcej osób kupuje kolorowe kubki dla bliskiej osoby w prezencie, nie dla siebie. Zamówienia pojawiają się na różne okazje: rocznice, urodziny lub zniżające się święta. Często pojawia się prośba o dedykację. Zawsze jestem otwarta na ciekawe pomysły, uwielbiam spersonalizowane prezenty!

No hejo / pakamera.pl

Ile masz kotów?
Dwa! Skąd wiedzieliście, że mam koty? Aż tak widać? Haha! No dobra, przyznaje bez bicia, że prawdziwa ze mnie kocia mama co na pewno widać na moich rysunkach:)

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy designu?
To był naturalny proces. Na początku były ilustracje, a potem zrodził się pomysł na czym najlepiej je zaprezentować tak aby trafiły do możliwie największej liczby odbiorców. Kubki to taka moja rzecz, ale często współpracuje z innymi twórcami, którzy projektują np. ubrania, torby, kalendarze itp. bardzo chętnie dla nich rysuje.

No hejo / pakamera.pl