Polscy Projektanci pod lupą: Sun Patterns

Plakaty Sun Patterns to coś więcej niż prosta grafika we wnętrzu. To przywołanie smaku lata, niezapomnianych portugalskich podróży oraz ciekawe urozmaicenie skandynawskich wnętrz. Tu każdy wzór jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Plakaty w barwne kafle skradły nasze serca!

Plakat / Sun Patterns / pakamera.pl

Skąd pomysł na tworzenie plakatów z motywem ceramiki?
Pomysł na powstanie marki Sun Patterns pojawił się podczas mojego pierwszego pobytu w Lizbonie. Kafle zwane „azulejos” są w Portugalii tak piękne i powszechne, że trudno ich nie zauważyć. Same wzory i kolory są tak oryginalne, że zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia.  Mieszkając prawie dwa lata w Lizbonie sfotografowaliśmy wraz z moim mężem większość kafli, które można spotkać spacerując po mieście. Najlepsze z nich wspólnie wybieraliśmy i stworzyliśmy z nich kolekcje:  From Azulejos with Love, Lisbon Gold, Ocean Flowers, Winter Blue oraz I’m Every Woman. Każda kolekcja składa się z kilku wzorów, a także towarzyszy jej motyw przewodni. Bardzo mocnym akcentem – przez który zdecydowaliśmy się na fotografowanie kafli, a nie tylko powielanie wzorów, np. w wersji ilustracyjnej – jest fakt, że każda jedna kafla została ręcznie wykonana przez artystę – najczęściej anonimowego. To detale – pociągnięcia pędzla, małe nierówności – urzekły nas najbardziej. Dzięki nim każdy wzór jest zupełnie wyjątkowy i niepowtarzalny. Tego efektu nie uzyskalibyśmy poprzez stworzenie wzoru w programach graficznych.

Plakat / Sun Patterns / pakamera.pl

Jaki wzór jest największych hitem?
Portugalskie wzornictwo jest tak bogate, że każdy może odnaleźć swój własny hit Sun Patterns. Na początku najlepiej sprzedawały się małe plakaty 20x20cm, ale teraz najwięcej zamówień jest na plakaty 50×70 i 61×91. Duży format pięknie prezentuje się we wnętrzach. Pasuje do obecnych trendów i świetnie kontrastuje ze skandynawskim minimalizmem. Niedawno pojawiły się również naklejki na kafle oraz fotografie Lizbony. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z zamówień indywidualnych dla projektantów i osób prywatnych.

Na jakie okazje jest największe zainteresowanie? Czy są wyjątkowe okresy w roku, kiedy nie starcza czasu na zapakowanie wszystkich paczek?
Osoby, które odwiedzają Sun Patterns kupują plakaty przede wszystkim dla siebie lub na prezent. Nasze wydruki nie sa jednak typowym produktem sezonowym, tak więc zapotrzebowanie nie słabnie przez cały rok. Czasami brakuje nam czasu, ale wysyłki realizujemy najszybciej jak jest to możliwe, chyba, że są to duże plakaty na zamówienie lub projekty indywidualne.

Plakat / Sun Patterns / pakamera.pl

Kim są Wasi odbiorcy?
Naszymi Klientami są głównie kobiety. To przede wszystkim one dekorują swój dom, dbają o dobrą atmosferę i lubią mieć na ścianach coś, co sprawia radość i przypomina o wakacjach.  Nie są jednak jedyne –  jest grupa mężczyzn, którzy zamawiają plakaty Sun Patterns do swoich domów i na prezent.

Jak rozpoczęła się przygoda jako polskiego twórcy?
Próbuję odnaleźć w sobie ten moment, ale jest to dość trudne. Od kilkunastu lat zajmuję się fotografią portretową i reklamową oraz projektowaniem graficznym. Mój mąż jest producentem, kompozytorem, a od niedawna również pisarzem. Połączenie tych wszystkich rzeczy daje spore możliwości twórcze, a pomysły na  projekty takie jak Sun Patterns pojawiają się nagle, pod wpływem mocnych inspiracji i są od razu wdrażane w życie. Uważam, że obecnie polski rynek jest bardzo przyjazny dla twórców. Istnieje wiele platform, takich jak Pakamera, które ułatwiają kontakt z klientem. Sprzedaż w internecie bardzo mocno się rozwija, co automatycznie przekłada się na sporą łatwość otworzenia swojego biznesu on-line.

Plakat / Sun Patterns / pakamera.pl