Cera naczynkowa – jakich kosmetyków używać?

Cera naczynkowa wymaga delikatnej pielęgnacji, należy stosować kosmetyki które będą łagodziły kruche ściany naczynek. Niekiedy objawy dla osób z takim rodzajem skóry są niezwykle krępujące i niełatwo szybko je zamaskować. Cera naczyniowa charakteryzuje się przede wszystkim dużą wrażliwością na czynniki zewnętrzne. Bardzo ważne by przy takiej skórze uważnie dobierać kosmetyki, bez sztucznych składników najlepiej z naturalnym składem , dodatkowo trzeba unikać kosmetyków zawierających alkohol bądź produktów rozgrzewających, które mogą jeszcze pogorszyć stan skóry.

Hydrolat różany/ Bydgoska Wytwórnia Mydła

Bardzo polecany dla osób z cerą naczynkową jest hydrolat różany odżywia i tonizuje skórę, działa łagodząco . Natomiast hydrolat z oczaru wirginijskiego ma silne działanie ściągające i przeciwzapalne. Przy jego pomocy możemy stonizować twarz lub ją oczyścić. Latem można używać hydrolatu zamiast mgiełki do twarzy.

Hydrolat Oczar Wirgilijski/ Karite

W przypadku olejków, należy stosować takie które w składzie zawierają witaminę C, ponieważ uszczelnia i wzmacnia naczynka oraz witaminę K, która zapobiega powstawaniu wylewów podskórnych.

OLEJ NAGIETKOWY 100 ml/ Natural Secrets

Olej nagietkowy to istny plaster na suchą, alergiczną skórę. Ma bardzo bogate właściwości lecznicze, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz bakteriobójcze.

Krem do cery naczynkowej, wrażliwej/ Latoille 5

Krem do cery naczynkowej i wrażliwej od marki Latoille 5. Krem można stasować na noc i dzień. Poprawia krążenie krwi oraz wzmacnia naczynka. Przy regularnym stosowaniu kremu jest w stanie zlikwidować zaczerwieniania. Dzięki bogatym składnikom stosowanie tego produktu bardzo uelastycznia cerę. Krem jest z oleju kasztanowca, pietruszki oraz jałowca i geranium.

Krem z kwiatów maku polnego do skóry naczynkowej/ Bleuet

Kolejny krem polecany dla osób ze skórą naczynkową, to krem z maku polnego. Mogłoby się wydawać, że to dość nietypowe połączenie jednak stosowanie kremu, nawilża łagodzi i odżywia skórę. Przede wszystkim eliminuje zaczerwienia i poprawia kondycje skóry. Do tego wzmacnia delikatne naczynia krwionośne.

mag

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.