Jak ochronić włosy przed słońcem? cz.2

Razem z nami ocalisz swoje włosy przed niebezpiecznym promieniowaniem UV. Przeczytaj nasze porady, a Twoje włosy latem znowu nabiorą blasku i lekkości. Odkrywamy nowe kosmetyki na pakamera.pl

Paris Hendzel Handcrafted Goods/ Flat Brim Derby

Schowaj suszarkę głęboko w czeluściach szafy
W czasie wakacji daj odpocząć swoim włosom od suszarki, prostownicy czy lokownicy. Lato to też odpowiedni czas by nosić rozpuszczone włosy, rozplącz je niech nacieszą się wolnością. Wystarczająco długo włosy wystawione są na ciepło, pozwól im samodzielnie wyschnąć, nie zapominaj oczywiście ich rozczesać. Związuj włosy tylko wtedy gdy nie masz nakrycia głowy, będą one całkowicie pokrywać skórę głowy, zapobiegając oparzeniom słonecznym.

Naturalne odżywianie włosów
Po wyschnięciu włosów lub podsuszeniu ich ręcznikiem, możesz nałożyć olej kokosowy lub masło shea, pozwolą one ochronić Twoje włosy przed słońcem nada im blask i odpowiednio je nawilży. Olejowanie włosów, to fantastyczna naturalna metoda by przywrócić włosom blask i dostarczyć niezbędnych składników mineralnych. Olej kokosowy odżywi skórę głowy oraz pobudzi cebulki włosów do wzrostu.

Odertor/ Olej kokosowy extra virgin 500 ml

Użyj niewielką ilość olejku lub masła, rozetrzyj ją w dłoniach i zacznij od końcówek włosów po same cebulki. Najlepiej stosować taką kurację na wilgotne włosy. To pozwoli włosom zachować naturalne oleje, utrzymywać je w stanie silnym, zdrowym i mniej narażonym na działanie słońca. Możesz też zawsze skorzystać z fantastycznej odżywki  od Lab One.

Pij dużo wody, jedz owoce i warzywa.
Tak, to truizm, jednak nie zapominaj latem pić dużej ilości wody i płynów. Nawodnienie przyniesie nie tylko korzyści dla Twojego organizmu, ale także Twoich włosów one też muszą być nawodnione. Korzystaj z dostępności świeżych owoców i warzyw, unikaj słodyczy. Ciesz się słońcem i latem!

Lab One/ N°1 Color Protect step 2 – Odżywka kolor