Dla kogo przeznaczona jest glinka kosmetyczna? Jakie są jej rodzaje?

Bardzo wiele się słyszy o drogocennym działaniu glinki, która jest naturalnym minerałem. Jeśli wprowadzi się systematyczne stosowanie glinki na skórę, jej wygląd może się znacznie poprawić. Warto jednak dowiedzieć do jakiego rodzaju skóry jest przeznaczony jej odpowiedni rodzaj. Glinka nadają się nie tylko na maseczki, ale także do kąpieli, mycia zębów czy włosów.

Purifying white clay mask/ Phenome 

Zielona glinka

kolor tej glinki powstał dzięki zawartych w niej jonach żelaza dwuwartościowego. Przede wszystkim główną rolą tej glinki jest oczyszczanie skóry oraz hamowanie namnażających się bakterii, dzięki silnym właściwościom antysceptycznym. Jest to jedna z najmocniej działających glinek. Dla jakiego rodzaju skóry jest przeznaczona?
Dla osób ze skórą trądzikową, mieszaną, tłustą lub dla osób, które zmagają się z egzemą czy łuszczycą. Bardzo dobrze radzi sobie z trądzikiem czy zaskórnikami. Na pewno powinny jej unikać osoby z cerą suchą.

Zielona Glinka/ Bydgoska Wytwórnia Mydła

Glinka czerwona

w swoim składzie posiada również dużo żelaza oraz silnie przyciąga sebum oraz inne zanieczyszczenia, której znajdują się naskórku. Tutaj również zaleca się jej stosowanie dla osób ze skórą tłustą czy trądzikową. Ma jednak ona słabsze działanie niż glinka zielona, dlatego mogą ją stosować osoby ze skórą naczynkową, ponieważ bardzo korzystnie działa na naczynia krwionośne.

Glinka czerwona/ Bydgoska Wytwórnia Mydła

Glinka biała

ma silne działanie odżywcze, ale też ściągające. Jest najdelikatniejsza spośród wszystkich rodzajów. Poprawia także wygląd skóry. Stosować ją mogą osoby z cerą suchą oraz wrażliwą.

WRINKLE RESIST face mask/ Phenome

Glinka różowa

to nic innego jak połączenie glinki białej i czerwonej, dzięki temu goi rany oraz ściąga skórę. Zalecana jest dla osób ze skórą wrażliwą oraz delikatną.

Naturalne Mydło z Różową Glinką/ Karite

Jeśli propozycja glinki w mydle nie odpowiada Ci, możesz skorzystać z kupienia suchej glinki i samemu, stosując się do proporcji stworzyć domową maseczkę. Wystarczy dodać hydrolat lub wodę i gotowe!

Różowa glinka/ Ministerstwo Dobrego Mydła