7 trików z lustrem, które odmienią Twoje mieszkanie

Truizmem byłoby zadanie pytania po co nam w mieszkaniu lustro? Oczywiście po to by przyjrzeć się swojemu odbiciu, sprawdzić czy dobrze wyglądamy. Naturalnie takie lustro znajduje się w każdej łazience. A co z resztą przestrzeni w mieszkaniu?

Lustro dekoracyjne Cristal Block 3D/ gieradesign

Na pewno dobrym rozwiązaniem, które szybko docenisz, jest zamieszczenie lub zawieszenie lustra w przedpokoju. Dzięki temu zaoszczędzisz czas przed wyjściem, mogąc szybko sprawdzić swój wygląd.

Jakie rozwiązanie z lustrem może być jeszcze korzystne?  Na pewno zawieszenie lustra nad konsolą lub małą szafką. Jest to niezwykła praktyczność, sama zorientujesz się jak istotne jest zestawienie tych dwóch rzeczy. Argumentów przemawiających za tym jest wiele.

Lustro ścienne Natural Wood drewno z recyklingu/ Home Design

Inną propozycją jest lustro od projektanta Lenart View. proponuje ona przepięknie wykonane lustro ze starego drewna, które będzie idealnie pasować do przedpokoju lub sypialni. Będzie także idealnym dodatkiem do wnętrza w stylu retro lub rustykalnym.

Lustro w ramie ze starego drewna/ Lenart View

Lustra odbijają światło, jest to najczęstszy trik stosowany przez architektów wnętrz. W szczególności sprawdzi się on w ciemnych pomieszczeniach. Takie lustro najlepiej jest umieścić po przeciwnej stronie okna, żeby odbijało ono światło.

Lustro wiszące Dynamic Circle srebrne/ Home Design

Jeśli chcesz mieć specjalny efekt wieczorem, możesz zamieścić lampki wokół lustra, dzięki temu efektowi włączone nocą dadzą ciepłe i przytulne światło w pokoju.

Garderobka/ Dom Palet

Kolejną zaletą lustra w mieszkaniu a w szczególności małym, to umieszczenia dużego lustra na scianie. Dzięki temu zabiegowi przestrzeń, która jest mała od razu się powiększa dzięki odbiciu w lustrze.

Lustro ścienne Window białe 140cm/ Home Design

Warto też wybrać lustro lub lusterko, które podkreśliłoby charakter mieszkania. Nie musi to być duże lustro, może być wielkości małego zeszytu.W chwili obecnej wybór jest ogromny, a ramki w których są umieszczone nawiązują do różnych stylów od skandynawskiego po rustykalny. Wybór tego dodatku może stać się wiążącym elementem dekoracyjnym.Oto kilka naszych propozycji:

Lustro Wiszące Honeycomb/ MIA home passion

Jest to lustro, które można zawiesić na ścianie, dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądało na większe, ale też dzięki ciekawemu kształtowi w plastry miodu stanie się pięknym elementem dekoracyjnym mieszkania.

Kolejna propozycja to designerskie lustro Ciroli Cinque, zawieszając je Twoje otoczenie nabierze większego blasku. Efektowne zestawienie nieregularnych kół wzbogaci pustą ścianę w mieszkaniu.

 

Dizajnerskie lustro Circoli Cinque Silver 62cm/ Home Design

Lustro na pasku nazwane przez projektanta Pierścieniem, poprzez kontrastowe zestawienie dwóch elementów w ramie lustra z pewnością jest bardziej eleganckie. Nawiązuję również tematem do marynistycznego stylu.

Lustro na pasku No. 6/ Woodoo People

Jak widać lustra mogę pełnić wiele funkcji w mieszkaniu, nie tylko dlatego, że dzięki nim możesz przekonać się czy dobrze wyglądasz. Są także przydatnymi elementami dekoracyjnymi do  małych lub ciemnych pomieszczeń, ponieważ dają iluzję większej przestrzeni i światła.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.