Ulubione zabawki i maskotki dla dziecka

Zabawki od polskiej marki Kalimba łączą w sobie dziecięce spojrzenie na świat ze współczesną estetyką i wartościami wychowawczymi. Przytulanki z naturalnych, miękkich tkanin oraz przyjemnych w dotyku materiałów powstają w krótkich seriach na zasadach fair trade, przy pełnej kontroli nowoczesnego procesu produkcji. Są bezpieczne i co ważne – rozpoznawalne. Dzieci uważają je za słodkie, cudne, magiczne i nawet gdy są już duże, chcą je mieć przy sobie. Maskotki od marki Kalimba są wymarzonymi upominkami dla malucha jak również dorosłego miłośnika designu.

Lemur / KALIMBA / pakamera.pl

Kolorowe oraz proste w formie zabawki zaprojektowane są z dużym estetycznym wyczuciem. Maskotki, pacynki, puzzle oraz gry Kalimba to klasyka polskiego designu dla dzieci i dorosłych. Możecie je obejrzeć w nowo otwartej Galerii Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie. W stałej kolekcji, którą okrzyknięto kulturalnym wydarzeniem sezonu, znalazły się uwielbiane przez dzieci Kotek Mamrotek i Czerwony Kapturek. Zabawki z logo Kalimba zdobywają także laury w najważniejszych konkursach, dedykowanych projektowaniu dla dzieci. W tym roku Nagrody Główne w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, zdobyły aż trzy projekty: Lemur, Łasica oraz piórnik Arbuz, a „Notatnik Pożeracza Książek” został w nim wyróżniony.

Kaczuszka / KALIMBA

Jaka jest recepta Kalimby na sukces? Zabawki dla wszystkich: do swobodnego wyboru, bez określonych kolorów dla chłopców i dziewczynek, czy też bez podziałów wiekowych. Pluszaki są uniwersalne i mogą być przekazywane sobie przez rodzeństwo od brata dla siostry. To niezwykły świat zwierząt i magicznych stworów, które pozwalają dzieciom zobaczyć siebie w świecie pełnym zaskakujących postaci oraz nieoczekiwanych zdarzeń, oswoić strach i zaopiekować się kimś słabszym, świetnie bawić się w grupie, tworząc przestrzeń wspólnych wyobrażeń. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię oraz pobudzają fantazję. Obcowanie z nowocześnie zaprojektowanymi zabawkami jest bardzo ważnym elementem estetycznej i społecznej edukacji naszych dzieci.

Świnka / KALIMBA