Przegląd drewnianych zabawek dla dzieci

Drewniane zabawki to dla wielu z nas wspomnienie dzieciństwa. Klocki, grzechotki, drewniane domki, wózki, pudełka. Obecnie widać cieszący rodziców trend powrotu do naturalnych zabawek. Zobaczcie jednak jakie piękne są współczesne projekty – szczególnie te od polskich projektantów na Pakamera.pl

Drewniane zabawki / Projekt Dzioopla

Naturalne i minimalistyczne wzornictwo to domena wielu projektów. Ale malutkie, drewniane zabawki nabierają dzięki tym cechom niezwykłego uroku. Zobaczcie co wyczarowała w swojej pracowni Manufaktura Miło. Każdy przedmiot, wychodzący spod rąk jej twórców tworzony jest z sercem i pasją. Drewno użyte do produkcji jest najwyższej jakości. Dzięki uproszczonej bryle, produkty zainspirują, pobudzają wyobraźnię a przy tym są naturalne i ponadczasowe. Lecz ich największym plusem jest to, że podobają się zarówno pociechom jak i rodzicom.

Drewniane figurki / OlokaGruppe

Na sklepowe półki – również te wirtualne – wróciły drewniane wózki dla lalek, pchacze, chodziki oraz domki dla lalek. Często wykonywane są one z ekologicznej sklejki, naturalnego drewna, nietoksycznych farb. Są urocze i funkcjonalne zarazem. A do tego stają się piękną ozdobą pokoju malucha. Oloka-Gruppe to polski producent designerskich zabawek drewnianych, na które warto zwrócić uwagę.

Drewniane klocki / Manufaktura Miło

Kidy na świecie pojawił się plastik nastąpił niespodziewany zachwyt nad syntetycznymi materiałami. Ale widać, ze człowiek jest nierozerwalnie związany z naturą i powraca w swojej codzienności do naturalnych materiałów. Na nowo rozkochujemy się w drewnie, w jego zapachu, kolorze i fakturze. Tym ideom wierny jest Projekt Dzioopla, którego twórcy tworzą skromne ale bardzo przemyślane formy zabawek . Kiedy nasz maluch dorasta warto pobudzić jego wyobraźnię, a że przez zabawę można wiele się nauczyć wszyscy są zadowoleni: rodzice i dzieci. Edukacyjna wartość zabawek drewnianych to ich dodatkowa funkcja.

Drewniane lampki / Bows and Ribbons

Dzieciakom spodobają się nie tylko drewniane zabawki ale również drewniane gadżety do pokoju takie jak na przykład lampki. Marka Bows & Ribbon tworzy dekoracje świetnie, które wnoszą do wnętrza delikatne ciepłe światło co sprawia, że pokój jest przytulny i radosny.

Drewniane akcesoria/ Manufaktura Miło

Układanki, klocki, puzzle, pchacze, drewniane domki pozwalają na naukę poprzez świetną zabawę. Poprawiają zdolności manualne ale również artystyczne. Co ważne rozwijają fantazję a nie dając gotowych rozwiązań uczą logicznego myślenia. Szukasz dla Swojego dziecka nietypowych ale i bezpiecznych zabawek: wybierz drewno. Zalety takich zabawek to m.in to, że są wytrzymałe, nie kruszą się, mogą więc służyć młodszemu rodzeństwu a nawet kilku pokoleniom. Są bezpieczne i miłe w dotyku. Z reguły są one nieco droższe od plastikowych zabawek ze względu na większe nakłady pracy oraz cenę samego drewna jednak korzyści stanowczo są tego warte. We love wood!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.