Przegląd drewnianych zabawek dla dzieci

Drewniane zabawki to dla wielu z nas wspomnienie dzieciństwa. Klocki, grzechotki, drewniane domki, wózki, pudełka. Obecnie widać cieszący rodziców trend powrotu do naturalnych zabawek. Zobaczcie jednak jakie piękne są współczesne projekty – szczególnie te od polskich projektantów na Pakamera.pl

Drewniane zabawki / Projekt Dzioopla

Naturalne i minimalistyczne wzornictwo to domena wielu projektów. Ale malutkie, drewniane zabawki nabierają dzięki tym cechom niezwykłego uroku. Zobaczcie co wyczarowała w swojej pracowni Manufaktura Miło. Każdy przedmiot, wychodzący spod rąk jej twórców tworzony jest z sercem i pasją. Drewno użyte do produkcji jest najwyższej jakości. Dzięki uproszczonej bryle, produkty zainspirują, pobudzają wyobraźnię a przy tym są naturalne i ponadczasowe. Lecz ich największym plusem jest to, że podobają się zarówno pociechom jak i rodzicom.

Drewniane figurki / OlokaGruppe

Na sklepowe półki – również te wirtualne – wróciły drewniane wózki dla lalek, pchacze, chodziki oraz domki dla lalek. Często wykonywane są one z ekologicznej sklejki, naturalnego drewna, nietoksycznych farb. Są urocze i funkcjonalne zarazem. A do tego stają się piękną ozdobą pokoju malucha. Oloka-Gruppe to polski producent designerskich zabawek drewnianych, na które warto zwrócić uwagę.

Drewniane klocki / Manufaktura Miło

Kidy na świecie pojawił się plastik nastąpił niespodziewany zachwyt nad syntetycznymi materiałami. Ale widać, ze człowiek jest nierozerwalnie związany z naturą i powraca w swojej codzienności do naturalnych materiałów. Na nowo rozkochujemy się w drewnie, w jego zapachu, kolorze i fakturze. Tym ideom wierny jest Projekt Dzioopla, którego twórcy tworzą skromne ale bardzo przemyślane formy zabawek . Kiedy nasz maluch dorasta warto pobudzić jego wyobraźnię, a że przez zabawę można wiele się nauczyć wszyscy są zadowoleni: rodzice i dzieci. Edukacyjna wartość zabawek drewnianych to ich dodatkowa funkcja.

Drewniane lampki / Bows and Ribbons

Dzieciakom spodobają się nie tylko drewniane zabawki ale również drewniane gadżety do pokoju takie jak na przykład lampki. Marka Bows & Ribbon tworzy dekoracje świetnie, które wnoszą do wnętrza delikatne ciepłe światło co sprawia, że pokój jest przytulny i radosny.

Drewniane akcesoria/ Manufaktura Miło

Układanki, klocki, puzzle, pchacze, drewniane domki pozwalają na naukę poprzez świetną zabawę. Poprawiają zdolności manualne ale również artystyczne. Co ważne rozwijają fantazję a nie dając gotowych rozwiązań uczą logicznego myślenia. Szukasz dla Swojego dziecka nietypowych ale i bezpiecznych zabawek: wybierz drewno. Zalety takich zabawek to m.in to, że są wytrzymałe, nie kruszą się, mogą więc służyć młodszemu rodzeństwu a nawet kilku pokoleniom. Są bezpieczne i miłe w dotyku. Z reguły są one nieco droższe od plastikowych zabawek ze względu na większe nakłady pracy oraz cenę samego drewna jednak korzyści stanowczo są tego warte. We love wood!