Drewniane gadżety: zegarki, okulary i nie tylko…

Drewniane gadżety to hit! Jak grzyby po deszczu powstają nowe projekty, które czerpią w 100% z natury. Eko i świadome projektowanie to już za mało. Teraz akcesoria należy wykonać ekologicznie, z misją, dokładnie, z poszanowaniem lokalnych społeczności. Zobaczcie polskie marki, które prowadzą swoje biznesy wedle ściśle określonych reguł i tak właśnie tworzą drewniane akcesoria.

ROBIN WOOD / ZEGAREK

Wood Brothers
Zegarek z ekskluzywnego drewna typu dąb europejski to świetny wybór dla miłośników natury. W serii Wave znajdziecie piękny, niebieski model z drewnianą oprawą tarczy. Sama tarcza zaś jest wykonana z kamienia. Co ważne wszystkie komponenty projektowane i produkowane są w pracowni w Polsce. Nylonowy pasek jest zrobiony z antyalergicznego materiału, co zaspokoi potrzeby najbardziej wrażliwych użytkowników. Unisexowy model to pomysł na prezent zarówno dla dziewczyn jak i chłopaków.

WOOD BROTHERS / ZEGAREK

WoodWorld oraz SmartWoods
Marka tworzy prosty i niespotykany design. Skóra naturalna i drewno to zawsze piękne połączenie. Dzięki temu, że są ręcznie wykonywane, każdy jest wyjątkowy i różni się delikatnie od pozostałych modeli. Dzięki temu uzyskujemy produkt indywidualny – jakby na specjalne zamówienie. Kupując jednak tego typu gadżety należy pamiętać, że nie są one wodoodporne. Wood World ma w swojej ofercie również drewniane muszki, które zestawione z innymi eko gadżetami tworzą wyjątkowe stylizacje.

WOOD WORLD / MUSZKA

Robin Wood
Projektanci tworząc produkty do swoich kolekcji postawili na lekkość. Specjalnie wyprofilowane i ważące jedynie 20g! okulary przeciwsłoneczne staną się hitem letnich stylizacji. Dzięki temu, że są ręcznie wykonane w 100% z ekologicznego i wyjątkowo trwałego bambusa posłużą na lata. Dodatkowym atutem jest to, że materiały roślinne, z których zrobiono oprawki pochodzą ze zrównoważonych upraw. Do tego twórcy marki gwarantują, że zakup jednej sztuki pozwala na posadzenie jednego drzewa. W swojej polityce wspierają wiele akcji ekologicznych!

SMART WOODS / ZEGARKI
ROBIN WOOD / OKULARY