Ubrania z aksamitu, które musisz mieć!

Ubrania z aksamitu są bardzo efektowne. Doskonale prezentują się na wieczornych wyjściach jak i sprawdzą się w codziennych stylizacjach. Jeśli w Twojej szafie jeszcze nie zagościł ten szlachetny materiał, to wybraliśmy ubrania z aksamitu, które musisz mieć!

Aksamitna sukienka / PACH

Zacznijmy od kilku słów o aksamicie. Jest to bawełniana tkanina, zaliczana do grupy materiałów z okrywą włókienną, zwanych pluszami. Przywędrowała ona do Włoch z Indii, i rozpoczęła swoją ekspansje na cały świat. Dziś występuje on pod wieloma postaciami, zazwyczaj z lekką domieszką. Teraz przejdźmy do sedna sprawy, czyli jakie ubrania z aksamitu mieć w szafie!

Aksamitna sukienka

Sukienka z aksamitu to obowiązkowa pozycja w szafie każdej kobiety. Klasyka to oczywiście czarna sukienka, ale w tym sezonie warto też zwrócić uwagę na takie kolory jak: czerwień, zieleń i granat. Jest to doskonała opcja na wieczór, jak i do pracy pod żakiet. Łącząc ja z odpowiednimi dodatkami możesz całkowicie odmienić jej charakter. Aksamitna sukienka, ogólnie aksamit, najlepiej czuje się w towarzystwie delikatnej biżuterii, gdyż sam materiał jest już bardzo efektowny.

Aksamitna sukienka / fADD

Aksamitna spódnica

Czarna aksamitna spódnica to rzecz, bez której żadna szafa nie jest szafą. Możesz ja nosić dosłowni do wszystkiego. Jedno z naszych ulubionych połączeń to spódnica z aksamitu i … biała koszulka (taka prosta bawełniana). Może w pierwszej chwili wydaję się ono dość kontrowersyjne, jednak jak zobaczysz się w lustrze to zrozumiesz o czym mówimy. Naszą ostatnią miłością jest kopertowa aksamitna spódnica marki Fanfaronada. Seksowna i funkcjonalna zarazem. Aksamit znów triumfuje!

Aksamitna spódnica / Fanfaronada

Aksamitna bomberka

Kurtka bomberka to hit już od kilku sezonów. Sami w swoich garderobach mamy kilka modeli. Nie brakuję tam oczywiście takiej wykonanej z aksamitu. Bomberka wykonana z tego szlachetnego materiału to doskonały zamiennik dla żakietu. Aksamitna bomberka łączy w sobie dwa style, jest elegancka ale nadal lekko sportowa. Taka mieszanka sprawia, że jest bardzo funkcjonalnym odzieniem.

Aksamitna bomberka / MROVCA

Jak widać aksamit to niezastąpiony materiał w kryzysowych wieczorowych sytuacjach oraz doskonale sprawdza się z ubraniami typu basic. Jeśli więc brakuje tych trzech rzeczy w twojej szafie to nie zwlekaj i uzupełniaj zapasy!