Olejki do twarzy, które wybrać?

Obecnie naturalne kosmetyki przeżywają swoisty renesans. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego co jemy, ale także zwracamy uwagę na to co aplikujemy na naszą skórę. SLS, SLES, parabeny, to słowa, które nie są nam już obce. Coraz większą uwagę przywiązujemy do składu kosmetyków a olejki stają się najczęstszym wyborem spośród naturalnych kosmetyków.
Ministerstwodobregomydla/ Pakamera.pl

Jaki wybrać olejek? Ważne by przy wyborze zwracać uwagę dla jakiej cery jest przeznaczony. Spośród olei wyróżniamy naturalne, tłoczone na zimno oraz nierafinowane. Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę, przede wszystkim olejki powinny być sprzedawane w ciemnym szkle, by zachowały swoją świeżość i nie były narażone na światło. Kolejna ważna rzecz, to dobranie olejku odpowiednio do rodzaju skóry, nieprawidłowe dobranie olejku może niestety obrócić przeciwko Twojej skórze i jej zaszkodzić. Poznaj najpopularniejsze olejki i ich właściwości.
Olej z pestek MALIN 50 ml/ Natural Secrets
Olej z pestek malin – dla jakiego rodzaju skóry jest odpowiedni? Dla skóry dojrzałej, tłustej oraz trądzikowej. Warto go stosować, ponieważ reguluje wydzielenie sebum i co istotne nie zatyka porów. Dodatkowo opóźnia proces starzenia dzięki zawartym w pestkach antyoksydantom. Kolejną zaletą olejku jest zawartość witaminy E oraz łatwa aplikacja oleju, która nie pozostawia skóry tłustej. Inny olejkiem który ma bardzo podobne działanie jest olejek z pestek arbuza. Nie zatyka porów i działa przeciwstarzeniowo.
Olej z pestek arbuza/ LaQKosmetyki
Olej jojoba jest znacznie lżejszy od pozostałych olejków i nie pozostawia tłustego filtru, to płynny wosk. Dla jakiej skóry jest przeznaczony? Przede wszystkim trądzikowej, sprawi, że skóra się nie będzie błyszczeć oraz skóry suchej, ponieważ odbudowuje warstwę lipidową. Olejek przeznaczony jest właściwie dla każdego rodzaju skóry. Zawiera witaminę A, E, F oraz skwalen, który ochroni naszą skórę przed utratą wody. Jest także pomocny w leczeniu rozstępów.
Olej z nasion konopi siewnych zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe w skrócie NNKT., które wpływają na metabolizm lipidów w naszym organizmie. Jest polecany alergikom oraz osobom cierpiącym na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) – przynosi ulgę w czasie swędzenia. Działa ochronnie i przeciwstarzeniowo. Jest obfity w witaminy A i E, zawiera także kluczowe składniki mineralne, takie jak potas, magnez, żelazo, cynk, wapń.
Olejek z konopii/ Surowce Naturalne
Olej z pestek śliwki przeznaczony dla osób ze skórą suchą, podrażnioną oraz trądzikową. Zawiera w sobie kwas linolowy, oleinowy oraz witaminę E. Nie pozostawia tłustego filmu, można go łatwo aplikować na twarz, dekolt czy szyję. Dodatkowo można stosować olejek na rozdwajające się końcówki włosów.
Olej Śliwkowy/ Ministerstwodobregomydla

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.