Kolczyki do kształtu twarzy – podpowiadamy jakie będą idealne dla Ciebie

Odpowiednio dobrane akcesoria naprawdę potrafią zdziałać cuda. Jednym z przykładów dodatków, za pomocą których możecie podkreślić swoje zalety albo odwrócić uwagę od mniej korzystnych aspektów twarzy, na przykład jej kształtu, są kolczyki. Jakie kolczyki do kształtu twarzy dobrać? Czy wybrać długie, wiszące, kółka, a może lepiej będzie zupełnie z nich zrezygnować lub postawić na bardzo delikatne kolczyki wkręty? Specjalnie dla was przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiecie się jakie kolczyki wybierać, aby wyglądać jak najbardziej atrakcyjnie.

Dorota Kos Jewellery

Zacznijmy od twarzy okrągłej. Dziewczynom o takim typie urody zależy zazwyczaj na tym, aby buzię wysmuklić. Pomocny staje się oczywiście makijaż oraz fryzura, ale wybierając odpowiednie kolczyki również można wiele zdziałać. Okrągła twarz wprost uwielbia kolczyki wiszące. Jeżeli masz okrągłą twarz, wybieraj kolczyki długie, najlepiej o nieregularnych kształtach. Idealne będą takie w formie łzy lub w kształcie diamentu. Za ich pomocą nadasz twarzy pożądanej ostrości.

Ditta Zimmermann

Jakie kolczyki do owalnego kształtu twarzy wybrać? W tym przypadku pożądane jest nadanie buzi bardziej wyrazistych rysów twarzy. Nie jest ważne, czy będą to długie, wiszące kolczyki, czy niewielkie wkręty. Wybierając kolczyki do kształtu twarzy owalnej, postaw na kanciaste formy: trójkąty, kwadraty lub inne, geometryczne figury.

Magdalena Paszkiewicz Jewellery

Buzia w kształcie serca charakteryzuje się szerokim czołem oraz stosunkowo spiczastym podbródkiem. Co chcemy uzyskać, wybierając kolczyki? W tym przypadku należy skupić się na tym, aby odrobinę zrównoważyć proporcje. Pomocne będą kolczyki o wydłużonym dole, na przykład w kształcie łzy. Odwrócą uwagę od szerokiego czoła i będą stanowiły dla niego idealną przeciwwagę.

UMIAR

Twarz kwadratowa to taka, która jest dosyć szeroka na wysokości kości policzkowych. Wybierając kolczyki, warto zwrócić tutaj uwagę które optycznie wysmukla twarz. Efekt złagodzenia rysów kwadratowej buzi osiągniesz wybierając kolczyki z wiszącymi elementami.

MEIKA PEARLS

Jakie kolczyki do kształtu twarzy trójkątnej będą najbardziej pasować? Twarz taka ma szerokie czoło, wysoko osadzone kości policzkowe, jest też dość podłużna i zakończona spiczastym podbródkiem. Wybierając długie, wiszące kolczyki, niestety tylko spotęgujesz efekt smukłości. Dobry rozwiązaniem będą modele kolczyków, które dodadzą buzi objętości. Duże kolczyki koła albo w kształcie sporych kwadratów sprawdzą się idealnie.

POLA ZAG