Jak urządzić idealny pokój ucznia? – Back To School

Wakacyjny czas leci jak szalony i trudno się spostrzec, kiedy nastąpił koniec wakacyjnego lenistwa. Dorośli wracają do pracy, dzieci wracają do szkoły i trudno odnaleźć się na nowo w rzeczywistości, jeśli nie było się do niej odpowiedni przygotowanym. Właśnie dlatego już podczas wakacji warto pomyśleć o powrocie dziecka do szkoły, aby ten powrót był jak najmniej szokujący. Z pewnością pomoże w tym odpowiednio urządzony pokój ucznia, w którym dziecko będzie miało komfortowe warunki do nauki i będzie przygotowywać się do szkolnych zajęć z wielką chęcią. Na platformie Pakamera.pl znajdziecie wyposażenie, które sprawi, że pokój waszego dziecka będzie dla ucznia miejscem doskonałym, a powrót do szkoły po wakacjach nie będzie mu straszny.


Obowiązkowym meblem w pokoju dla ucznia, przy którym dziecko będzie spędzać większość czasu, ucząc się i wykonując prace domowe, jest oczywiście biurko. Biurko z szufladkami i szafką Fuss marki Wood Republic dzięki oryginalnej i nowoczesnej formie, a także dzięki pastelowym barwom nada pokojowi wyrazistości oraz będzie cieszyć oko dziecka podczas nauki. Jego minimalizm sprawia, że biurko staje się niezwykle uniwersalne i sprawdzi się praktycznie w każdej przestrzeni. Biurko Fuss sprawdzi się nie tylko jako miejsce pracy dla dziecka, może posłużyć również dorosłym, na przykład jako toaletka. Wykonane z wysokiej jakości drewna, biurko jest bardzo solidne, a jednocześnie wygląda na niebywale lekkie dzięki swojej formie. Dzięki temu biurku, pokój waszego dziecka będzie miejscem, w którym dziecko będzie chciało spędzać czas.

Kiedy odpowiednie biurko jest już wybrane i stoi w pokoju, należy je jakoś zagospodarować. Niezbędne do nauki przyrządy, takie jak długopis, ołówek, czy linijka najwygodniej będzie umieścić w przyborniku. Pojemnik na kredki w kropki marki ANAMARKO to bardzo stylowy dodatek to każdego pokoju, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Biały przybornik wykonany z drewna w czarne kropki będzie spełniał nie tylko funkcję pojemnika, ale również subtelnej ozdoby dodającej całej przestrzeni artystycznego sznytu. Podczas roku szkolnego posłuży jako pojemnik na przyrządy naukowe, za to na czas wakacji można przerobić go na stylową doniczkę.

Niezbędne do komfortu podczas nauki jest porządne oświetlenie. Kiedy na dworze panuje zima, a dziecko wraca ze szkoły najczęściej jest już ciemno. W tej sytuacji najlepszym wyjściem jest stylowa lampa. Lampka na biurko do sypialni w kolorze żółtym marki profizorka zapewni waszemu dziecko oświetlenie wpływające na wygodę na czas wykonywania obowiązków szkolnych, a do tego sprawi, że pokój nabierze charakteru. Dzięki niezwykle minimalistycznej i surowej formie lampa doda wnętrzu nieco stylu industrialnego, a dzięki żółtej barwie będzie zwracać uwagę, stanowiąc istotny element dekoracji pokoju. Idealnie nada się do każdego rodzaju wnętrza i stworzy wyjątkowy pokój ucznia.

Niezwykle ważne podczas wykonywania obowiązków szkolnych jest odpowiednie krzesło. Dziecko spędza na nim wiele godzin każdego dnia, dlatego tak istotne jest, by było jak najbardziej wygodne i zdrowe dla pleców. Jeśli do tego jeszcze jest gustowne – strzał w dziesiątkę. Krzesło JONAS marki take me HOME nawiązujące do stylu lat 60 i 70 dwudziestego wieku wprowadzi do pokoju twego dziecko pazura stylu retro w nowoczesnym wydaniu. Krzesło jest ujmujące w swej prostocie, dzięki czemu pasować będzie do każdej przestrzeni. Niewątpliwą zaletą krzesła jest fakt, że w oparciu posiada uchwyt, dzięki czemu bardzo łatwo się je przesuwa, odpowiednio dostosowując odległość od biurka.

Wszyscy uwielbiamy wyraziste ozdoby na ścianę, a dobierając dekoracje do pokoju dziecka warto zadbać, aby spełniały również funkcję edukacyjną. Mapa świata DK344 marki Yoko Design to naklejka na ścianę, która będzie świetnym pomysłem na przyozdobienie dziecięcego pokoju. Naklejka na ścianę sprawi, że pokój twojego dziecka nie tylko nabierze wesołych barw, ale również wspomoże rozwój twojego dziecka. Z pewnością podczas wykonywania prac szkolnych, naklejka ta okaże się dla twojego dziecka nieocenioną pomocą naukową.