Jak dbać o skórę zimą?

Zimą Twoja skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Do każdej pory roku powinniśmy dostosowywać odpowiednie kosmetyki. Przedstawimy Wam kilka prostych sposobów by zadbać o zimową ochronę.

1. Obserwuj swoją skórę

Krok pierwszy jest niezwykle prosty, należy obserwować czy zimą Twoja skóra jest szczególnie wysuszona. Zimą jesteśmy narażeni na suche powietrze w pomieszczeniach, natomiast na zewnątrz jesteśmy wystawieni na mróz i wiatr. Jeśli zauważasz popękaną skórę. Należy szybko reagować. Niezależnie od pory roku pamiętaj Twoja skóra zawsze potrzebuje wody!
Niezawodnym kosmetykiem, który jest polecany również w aptekach, to francuski dermokosmetyk od marki Embryolisse działa jak plaster na wysuszoną skórę a do tego jest bezzapachowy

KREM ODŻYWCZO-NAWILŻAJĄCY 75ml/ Embryolisse Polska

2. Zadbaj o usta

O ustach zimą można by było napisać osobny artykuł. Peeling do ust to podstawa ich pielęgnacji. Usta nie posiadają gruczołów łojowych i bardzo skóra na ustach pęka i wysusza się, dlatego niezbędny jest kosmetyk naturalny, który delikatnie złuszczy skórę ust, a następnie nawilży ją oraz wygładzi. Peeling składający się ze zdrowego cukru, olejów i maseł roślinnych, długotrwale nawilży i natłuści skórę.

PEELING DO UST RÓŻANY 25 ml/ Naturativ

Po dokonaniu peelingu możesz przypomnieć sobie o lecie nakładając obłędnie pachnącego malinowego balsamu do ust od marki Mokosh. Balsam ten subtelnie nabłyszcza usta oraz  podkreśla ich naturalny kolor. Dodatkowo zabezpiecza usta przed działaniem czynników zewnętrznych i działa antyoksydacyjnie, czego chcieć więcej?

Balsam do ust Malina 15 ml/ Mokosh

3. Nawilżanie dłoni i stóp

To również bardzo ważne zabiegi o których nie można zapomnieć zimą najlepiej jest wykonywać po kąpieli, do takiego zabiegu polecamy w szczególności krem do rąk z masłem shea allantoiną oraz gliceryną. Nie można również zapominać o regularnym kremowaniu rąk po ich umyciu czy wyjściu na zewnątrz.

Krem do rąk 20% masła Shea 100 ml/ Harmonique