Wywiad z Pompon Sklep

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pomysł na markę Pompon Sklep odzieżową kiełkował przez kilka lat pracy zawodowej. Z wykształcenia jestem nauczycielką przedszkolną i klas 1-3, dobrze znam potrzeby dzieci, ich wrażliwość, kreatywność, pomysłowość, miłość do zabawy. Prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym pracowałam z pomponami - powstawały z tego niebanalne prace plastyczne a dzieci uwielbiały dotykać puszystych, kolorowych pomponików. Tak zakiełkował w mojej głowie pomysł na stworzenie spódniczek tiulowych z miękkimi kuleczkami. Kiedy byłam w ciąży zaczęłam realizować swoje pomysły, rysować projekty, szukać najlepszych rozwiązań i materiałów. Tak powstała pierwsza spódniczka tiulowa z pomponikami, następnie sukienki, bluzy i cała kolekcja wesołych ubranek dla dziewczynek.
Jak powstała nazwa Pompon Sklep? Co było inspiracją?
Oczywiście POMPONY. Chciałam, aby nazwa sklepu kojarzyła się jednoznacznie z produktem, była prosta i polska, bo tutaj tworzymy i szyjemy.
dziewczynek ubranych w pomponowe stroje.

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Najbardziej cieszy mnie szukanie materiału, dotyk nowej tkaniny, tworzenie rysunków modeli ubrań, patrzenie jak powstają, doglądanie produktu na każdym etapie jego powstawania. Wkładanie całego serca w pakowanie zamówień i rozmowy z klientami. Bardzo cieszą mnie wiadomości od zadowolonych klientów i zdjęcia uśmiechniętych. Co jest Twoim największym hitem sprzedażowym Pompon Sklep?
Niezależnie od pory roku- zdecydowanie spódniczki tiulowe z pomponikami. Z obecnej kolekcji Wiosna- Lato 2018 dużym zainteresowaniem cieszy się sukienka Sissi, śmietankowa góra, tiulowy różowy dół  i pomponikami w kolorze jasnego różu i bieli, z dekoltem na plecach i wiązaniem na tiulową kokardkę. 
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Szyjemy dla dzieci i wybieramy materiały bawełniane. Jedynym wyjątkiem jest tiul.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Nie szyjemy masowo naszych projektów, jesteśmy niewielką, kameralną pracownią, dlatego ważne jest dla nas indywidualne podejście do projektu. Na życzenie dopasowujemy ubranie pod wymiar, pamiętając, że każde dziecko jest inne :) Staramy się spełniać nawet najmniejsze pragnienia małych księżniczek, na przykład zmieniając kolory pomponów na te ulubione. 
Najbardziej nietypowe zamówienie? Nie ma dla nas takich, lubimy wyzwania.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy?
Moja mała córeczka jest dla mnie największą inspiracją do pracy.
Dzień w pracy zaczynam od… zielonej herbaty i odpowiedzi na wiadomości.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na wysokogatunkowy miękki, welonowy tiul, który jest sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych. W naszych projektach wykorzystujemy tylko puszyste pompony akrylowe, które nie wchłaniają wody i nie obciążają tiulu. Jedynie w naszych projektach występują innowacyjne "kieszonki" na pomponiki - przeszycia tiulu, aby miękkie kuleczki nigdy nie skupiły się w jednym miejscu, a zawsze były gotowe do zabawy. Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... sukienka Sissi jest bliska mojemu sercu.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek