Niech żyje papier! Top 5 polskich marek od plakatów

Niech żyje plakat! Vivat papier! Grafika króluje! Wszyscy kochamy sztukę a plakat jest jej demokratyczną reprezentacją. Dostępny dla wszystkich, przystępny cenowo i szybko tworzy nam pożądany klimat we wnętrzu. Wybraliśmy dla Was Top 5 polskich marek, które są według nas obecnie jednymi z najciekawszych na rynku. Zobaczcie sami!

PLAKAT / POLA AUGUSTYNOWICZ

Patryk Mogilnicki

To już bardzo znane nazwisko w świecie ilustratorów. Najbardziej znane są jego sitodruki. Ale fani dobrej grafiki znajdą jego prace głównie w prasie i wydawnictwach książkowych. Dostępne na Pakamera.pl plakaty to ręcznie robione prace, które zachwycają swoją wyrazistością i charakterystyczną kreską. Niektóre z nich stają się wręcz ikonami. Warto więc zainwestować w „posiadanie Mogilnickiego” u siebie na ścianie.

PLAKAT / PATRYK MOGILNICKI

LoFink to autorska pracownia absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, która ma głowę pełną niebanalnych pomysłów. Każda z grafik jest zabawą z formą i kolorem. Mimo, że lekko minimalistyczne w ilości użytych elementów dzięki barwom i kształtom stają się wyrazistymi plakatami do niebanalnych zdjęć.

PLAKAT / LOFINK

Sunday is Monday – jak sami o sobie mówią to: ruch, witalność, przedsiębiorczość, siła. W przekazie płynącym z ich plakatów wyczuć można uwielbienie dla aktywnego stylu życia. Ich przesłanie to: DBAJ O SIEBIE! Taki plakat to idealny prezent dla podróżnika, sportowca czy tego, który uwielbia czerpać przyjemność z aktywności. Markę Sunday is Monday współtworzą: Emilia Kołowacik, Kasia Szota – Eksner, Iza Kaczmarek-Szurek, Ania Rudak, Studio graficzne Polkadot, Magda Paszkiewicz i Pola Chrobot oraz Monika Burszczan.

PLAKAT / POLA AUGUSTYNOWICZ

Pola Augustynowicz

Jej plakaty to zabawa z plamami koloru. Urocza, zaskakująca i zachwycająca. Nie każdy wie, że projektantka jest wielką miłośniczką psów. Jak sama o sobie pisze: lubi herbatę, maliny i peonie. I widać to na jej pracach: florystyczne motywy, fajne zwierzaki, autorskie wzorki i zawijasy.

PLAKAT / MUBIEN

Muybien

Tu projektanci postawili na minimalizm. Wybrali czystą formę i minimum środków wyrazu. Dzięki temu ich prace są mocno wysublimowane i stonowane. Większość plakatów powstaje na bazie autorskich fotografii samych twórców. Inspiruje ich to co naturalne z nutą stylu skandynawskiego. Takie klimatyczne dekoracje sprawdzą się w jasnych wnętrzach.

PLAKAT / SUNDAY IS MONDAY

Zapraszamy Was do naszego nowego działu PAPIER, na Pakamera.pl – inspirujcie się, zmieniajcie swoje wnętrza i kupujcie od polskich projektantów.