justyna malczak ilustracje

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Na początku był owad. Piękny i straszny zarazem. Zachwycający w swym kształcie, strukturach, barwach, fakturach, przeźroczystościach. I okropny ze swymi odnóżami, włoskami, szczękoczułkami, chrzęszczącymi pancerzami. I tak ambiwalentne uczucia do owadów zainspirowały pierwszą serię ilustracji. Moje prace to dekoracyjne przetworzenie tego, co mnie zachwyca i tego, co niepokoi i intryguje. Chcę podarować Ci dziś odrobinę emocji zamkniętych w dwóch wymiarach kartki. Prace wykonywane są głównie w technice akwareli, z wykorzystaniem piórka, tuszu. Możliwy jest zakup oryginalnych prac, a także ich limitowanych, numerowanych, wysokiej jakości wydruków.

 

OPINIE justyna malczak ilustracje

A******3
★★★★★

Wspaniała praca!
k*****u
★★★★★

Serdecznie dziękuję! Praca jest wspaniała!
W*****i
★★★★★
automatyczna opinia

dziękuję za transakcję
b*****i
★★★★★
automatyczna opinia

Bezproblemowe zakupy
j*****r
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
justyna-malczak-ilustracje-sklep.jpg

Wywiad z Justyna Malczak Ilustracje

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Malarstwo to moja pasja zaszczepiona mi przez dziadka artystę już w dzieciństwie. Farby, pędzle, kredki, płótna - to moje naturalne środowisko. W swojej drodze życiowej wielokrotnie, z różnych powodów rozstawałam się z malowanie, ale zawsze wracałam. Powstanie mojej marki to konsekwencja tego, że ja malować kocham i potrzebuję.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Tworzyłam od zawsze, kształciłam swoje umiejętności w liceum plastycznym i na studiach artystycznych. Przez długi czas traktowałam malarstwo tylko jako moją pasję. To moi przyjaciele i rodzina zaczęli mnie zachęcać, by wyjść ze swoimi pracami do świata. Pierwszy wernisaż zorganizował mi mój znajomy z własnej inicjatywy w restauracji, w której pracował. Okazało się, że wiele osób chce mieć moje obrazki w swoich domach. Postanowiłam spróbować pokazać je zatem szerszemu gronu odbiorców i zacząć je sprzedawać. Potem koleżanka namówiła mnie do otwarcia małej galerii, sklepiku na krakowskim Kazimierzu i tak to się zaczęło.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Największą wartością i radością w prowadzeniu mojej marki jest to, że mogę się dzielić z ludźmi pięknem, bliską mi  wrażliwością, swoimi zachwytami i fascynacjami zamkniętymi w dwóch wymiarach kartki.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Czasem zadaję sobie jakiś temat i poprzez szkice, chlapnięcia farbą, szukam najlepszej kompozycji. Czasem pojawia się mojej głowie jakiś zarys obrazu i wtedy jest prościej - wystarczy go ukonkretnić na papierze. Kiedy ilustracja jest gotowa, przyglądam się jej jeszcze jakiś czas, oceniając, czy jest to efekt, o jaki mi chodziło. Następnie swoje prace przekazuję do drukarni, gdzie zaufany zespół specjalistów zna już sposoby, by oddać w druku subtelność kolorystyczną akwareli.

justyna-malczak-ilustracje-kontakt.jpg

Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Akty kobiece i ilustracje ze zwierzakami.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? Moje ilustracje to prezent, który można sobie sprawić samemu, lub komuś podarować. Chciałabym, by moje prace wnosiły jeszcze więcej piękna do życia moich Klientów.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Wydruki moich ilustracji mogą mieć różne, również niestandardowe formaty. Chętnie tworzę również obrazy na zamówienie. Ostatnimi czasy maluje dużo portretów zwierzaków - psów i kotów. Uwielbiam takie projekty - często wiążą się z nimi jakieś wspaniałe, nierzadko wzruszające historie.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Zdarzyło mi się malować ogromną, metrową ilustrację przedstawiającą pestkę awokado. Takie powiększenie obiektu wymagało ogromnej ilości pracy w oddaniu szczegółów. Studiowałam pestkę awokado pod lupą, ku wielkiej uciesze moich dzieci.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... to każdy portret psa, kota, który tworzę na specjalne zamówienie. Wkładam w nie wiele emocji.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Często słyszę zdziwienie świetną jakością papieru oraz kolorystyki na oferowanych przeze mnie wydrukach. Papier, na którym drukowane są moje prace, jest dużo grubszy od standardowego papieru do druku oraz posiada delikatną fakturę.
Czym zaskakują Cię klienci?
Ciągle zaskakują mnie komentarze Klientów do moich prac. Lubię słuchać, kiedy wyrażają swoje opinie, kiedy patrzą zupełnie inaczej niż ja, z zupełnie innej perspektywy i nagle odkrywają coś, co jest odkryciem i dla mnie.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy? Szukając inspiracji do swoich prac, staram się być uważnym odbiorcą tego, co wokół. Nieustannie ćwiczę się w dostrzeganiu piękna w codzienności: ciekawa struktura kamienia, szlachetny kolor muru, piękno kobiecej dłoni w tramwaju oświetlone promieniem słońca. Lubię przeglądać również stare encyklopedie, zbiory ilustracji, zielniki.
Dzień w pracy zaczynam od... dzień w pracy zaczynam od kawy i szkiców na rozruszanie kreatywności. Czasem to są zupełnie abstrakcyjne szkice. Czasem zabawne.  Czasem zapełniam kartkę dziwacznymi stworami. Czasem szukam ciekawych zestawień kolorystycznych, mieszając farby na palecie.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu