grol-jewellery-sklep.jpg

Wywiad z Grol Jewellery

Skąd pomysł na stworzenie marki?
W latach licealnych przeżyłam stan wojenny, trudny czas w którym zdobycie modnego ubrania było nie lada wyzwaniem. Aby wyróżnić się w tłumie już wtedy farbowałam tkaniny i malowałam na nich niesamowite wzory, z kolorowej przędzy robiłam z koleżankami wymyślne getry i płaszcze a nawet oryginalną biżuterię. Po ukończeniu studiów plastycznych przez wiele lat malowałam reprodukcje znanych malarzy na jedwabiu a obecnie od kilku lat tworzę unikatową biżuterię z żywicy, projektuję torebki i próbuję swoich sił w małych formach meblarskich, wykorzystując w nich elementy mojej biżuterii. Sztuka użytkowa była mi zawsze bardzo bliska, była czymś więcej niż hobby - to moja praca w której realizuję się od wielu lat. Właśnie w tak naturalny sposób powstała marka - Ewa Grol
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Wybór nazwy dla marki nigdy nie jest prosty. Ja zdecydowałam się podpisywać swoje prace własnym imieniem i nazwiskiem - Ewa Grol - krótko i na temat
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Reakcje klientów są bezcenne !!! Działają jak adrenalina, dają to coś co sprawia że chce ci się jeszcze ciężej pracować, to najlepsza nagroda dla twórcy.
 

grol-jewellery-kontakt.jpg

Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Pozłacany naszyjnik z nasionami dmuchawca na grafitowym tle, jest prawdziwym królem sprzedaży, szczególnie w okresie przedświątecznym.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Z żywicy syntetycznej dającej ogromne możliwości twórcze i ze wszystkiego co rośnie wokół nas, po prostu z otaczającej natury.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Tworzenie nowego projektu powstaje zazwyczaj równolegle w trakcie produkcji już wymyślonych wcześniej wzorów. Zwykle nie mogę się powstrzymać przed takimi eksperymentami, dzięki temu moja praca jest ciekawa i uwielbiam ją. Bywa też że coś zepsuję i okazuje się że powstał doskonały, niezamierzony efekt i oto mogę wprowadzić go do swojej kolekcji.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Oczywiście tak, klienci czasem sami wymyślają projekt, który potem ja realizuję, mam też w swojej ofercie ekskluzywne spinki do mankietów z inicjałami, fantastyczne jest to że w dzisiejszych czasach wiele osób pragnie posiadać coś dedykowanego tylko dla siebie.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na to, że ze zwykłych rzeczy można stworzyć coś niesamowitego i ekskluzywnego.
Kim jest odbiorca Twoich produktów?
Odbiorcą mojej biżuterii może być każdy - dziewczyna, kobieta, mężczyzna, łączy ich jedno - chęć posiadania unikatowego drobiazgu, który w całości wyszedł z pod ręki artysty, jest intrygujący i zwraca na siebie uwagę. Idealny klient to taki który powraca.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy? Wszystko co mnie otacza, patrząc na otaczający świat w głowie rodzą się pomysły, niektóre udaje mi się urzeczywistnić. Twórczego natchnienia natomiast szukam podczas podróży.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Swobodny look, wygoda ponad wszystko !
Nie wyobrażam sobie pracy bez... Nie wyobrażam sobie pracy bez dobrej atmosfery i pozytywnej energii, mam nadzieję że moja biżuteria jest jej nośnikiem.

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek