Candle Craft

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych
OPINIE

Jestem z wykształcenia inżynierem technologii chemicznej. Moje studia dały mi możliwość nie tylko zdobycia wiedzy o świecie wielkich instalacji chemicznych do produkcji plastiku i przetwarzania ropy naftowej, ale także do zrozumienia procesu produkcji, którą przeniosłam w życiu na spełnienie mojego marzenia jakim jest stworzenie małej manufaktury, która będzie tworzyć produkty zgodnie ideą rzemiosła. Dzięki mojej pracy spełniam się również artystycznie. Staram się, aby produkt przeze mnie tworzony niósł ze sobą ducha minionej epoki – czasów, w których wszystko było ręczną robotą, a rzeczy nie były tylko tanim, słabej jakości plastikowym powtarzalnym produktem wielkich fabryk, ale odzwierciedleniem myśli i energii, którą rzemieślnik włożył w swoje dzieło. Produkty Candle Craft to owoc mojej długiej pracy oraz wielomiesięcznych testów i wyszukiwania fachowych informacji w artykułach naukowych. Decyzje, które podjęłam są oparte na analizie dostępnych danych na temat materiałów dostępnych do produkcji. Mam nadzieję, że dzięki poświęconemu czasowi stworzyłam produkt, który ucieszy ludzi. Najistotniejsza w moim działaniu jest dla mnie transparentność. Chcę, aby mój potencjalny klient wiedział w jaki sposób i z jakich materiałów powstał produkt. Zawsze imponowała mi szczerość firm, które opisywały proces produkcji oraz zastosowane materiały w rzetelny sposób. Jest to strategia, którą również postanowiłam przyjąć. Moim kolejnym celem jest rozwój i doskonalenie produktu. W związku z tym zapraszam do kontaktu ze mną. Chętnie zapoznam się z uwagami i sugestiami dotyczącymi zmiany mojego produktu na lepsze.

 
candle-craft-sklep.jpg

Wywiad z Candle Craft

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Wierzę w to, że zapachy mają moc zmiany  nastroju, tworzą silne emocjonalne skojarzenia  i napędzają twórczą wizję. Od dziecka uwielbiałam palić świeczki. Tworzą niepowtarzalną atmosferę w pomieszczeniu. Połączyłam to w jedno. Chciałam również zapewnić produkt który jest ekologiczną alternatywą dla popularnych świec parafinowych. Tworzyć coś z pasją i miłością dla innych.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Jestem osobą która uwielbia tworzyć produkty i uwielbiam rzeczy ręcznie robione. Rzemiosło utraciło napęd z powodu masowej produkcji plastiku z wykorzystywaniem taniej siły roboczej w dalekich azjatyckich krajach. Jestem szczęśliwa, że powoli wracamy do produktów rzemieślniczych, wykonywanych z najlepszych materiałów - z duszą. Inspiracją było rzemiosło, czyli z angielskiego "craft". Zdecydowałam się na świece, więc wyszło "Candle Craft".
Jak rozpoczęła się przygoda jako polskiego twórcy? Moja przygoda rozpoczęła się z chęci wprowadzenia alternatywy na Polski rynek i pracy twórczej.

candle-craft-kontakt.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Największą radość sprawia mi projektowanie nowego produktu.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Najchętniej korzystam z wosku rzepakowego, jako że jest według mnie najlepszym materiałem do produkcji świec. Pochodzi z europejskich upraw rzepaku, gdzie GMO jest zabronione. Nie przyczynia się do wylesiania lasów deszczowych. Nie jest kojarzony z industrialną produkcją rolniczą w Stanach Zjednoczonych, gdzie używa się olbrzymie ilości nawozów sztucznych i innych agrochemikaliów.  Ma bardzo niską temperaturę topnienia, co przekłada się na dłuższe palenie świecy. Używam tylko bawełnianych i lnianych knotów bez zawartości ołowiu. Korzystam również z olejków zapachowych, specjalnie zaprojektowanych do użytku w świecach z wosków naturalnych. Dzięki temu uzyskuje możliwie najczystsze spalanie.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Proces tworzenia nowego produktu  jest dosyć praco- i czasochłonny. Najpierw wybieram zapachy, które chciałabym przetestować z wybranym przeze mnie woskiem. Nie każdy zapach pachnie tak samo podczas procesu palenia świeczki. Jeżeli jakiś się sprawdzi, przechodzi do następnego etapu, przeprowadzam test palenia świec przy użyciu różnych knotów i dobieram najlepszy.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Zawsze moi klienci są zdziwieni gdy wąchają świecę. Nie wierzą że świeca może pachnieć jak fiolka perfum.
Kim jest odbiorca Twoich produktów?  Tak naprawdę to każdy kto uwielbia świece i kocha piękne zapachy.  Myślę że osoby którym środowisko nie jest obojętne też będą się zaliczać do grona odbiorców moich produktów. Dzień w pracy zaczynam od... niestety nie będę oryginalna - od kawy. Nie wyobrażam sobie pracy bez... muzyki.
 

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu